החלפת צילינדר | החלפת צילינדרים 

החלפת צילינדר | החלפת צילינדרים

החלפת צילינדר היא צעד בסיסי אך חיוני לשמירת רמת האבטחה שלנו.

משום מה כשאנחנו חושבים על הגברת מידת האבטחה רובנו ישר קופצים למבצעים מורכבים מאד כמו התקנת מערכת אזעקה, מצלמות אבטחה וכו' אבל הלכה למעשה, די בביצוע החלפת צילינדר אחת לכמה חודשים בכדי לשים מכשול משמעותי בדרכו של כל מי שמעוניין לפרוץ את הדלת, במיוחד אם אתם, משפחתכם או העסק שלכם אינו הראשון בנכס.

במידה והחלטתם ללכת על החלפת צילינדר תוכלו לבחור אם לעשות זאת בעצמכם או לתת למנעולן מקצועי לעשות זאת. הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להחליט:

  • המרכיב הבסיסי וההכרחי לביצוע החלפת צילינדר הוא חוש טכני מפותח. אם אין לכם חוש שכזה עדיף להימנע מכל ניסיון לבצע החלפת צילינדר בגלל הסיכוי המאד גבוה לעשות יותר נזק מתועלת. נזק שבסופו של דבר יעלה לכם יותר.
  • החלפת צילינדר עצמאית צריכה להתבסס על ידע, במידה ויש לכם גישה לידע מעודכן ורלוונטי בנוסף לחוש הטכני שהזכרנו קודם תוכלו לבצעהחלפת צילינדרביעילות ובצורה טובה.
  • במידה ויש לכם צילינדר בסיסי החלפת צילינדר על ידי בעל מקצוע אינה פעולה הכרוכה בהוצאה כלכלית גדולה מידי מכאן שאם השיקול שלכם הוא פיננסי ולאו דווקא טכני, אולי עדיף לוותר על המאמץ ולתת לבעל מקצוע לטפל בנושא.

שלבים בהחלפת צילינדר לבד: 

  1. אחת מהטעויות הנפוצות ביותר בעת החלפת צילינדר היא להוציא את הצילינדר הישן בתור צעד ראשון. טעות שכזאת יכולה לסרבל את כל המשימה בצורה משמעותית, במיוחד אם זאת הפעם הראשונה שלכם. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לברר את סוג הצילינדר והמנעול שיש ברשותכם.
  2. לאחר שידוע לכם בדיוק מה יש בתוך הדלת שלכם תוכלו לאתר ערכת החלפת צילינדרשמתאימה למשימה. רוב הערכות מגיעות עם 5-6 מפתחות חדשים, אם תצטרכו יותר כדאי לקנות עוד ערכת החלפת צילינדרמראש ולא לחכות למועד מאוחר יותר.
  3. הסירו את ידית הדלת באמצעות המפתח הישן ומשכו אותה החוצה יחד עם הצילינדר והטבעת באמצעות הכלי שמתאים לכך (בדרך כלל כלי זה מגיע יחד עם הערכה) אל תזרקו את הטבעת מכיוון שתצטרכו להשתמש בה מאוחר יותר.
  4.  הוציאו את אטם הצילינדר, זהו אחד מהצעדים המורכבים של החלפת צילינדר וחשוב לעשות זאת לאט תוך הפעלת לחץ ושמירה על הפינים.
  5. הכניסו את הפינים החדשים ובצעו את שלב 4 מהסוף להתחלה עם הצילינדר החדש.

במידה ואתם רוצים שירות של מנעולן מוסמך לחצו על הקישור החלפת צילינדר לדלת בקריות ותזמינו מנעולן שיבוא להחליף לכם צילינדר מנעול לדלת